Strava

Priamo v našej kuchyni pripravujeme desiatu a olovrant z kvalitných surovín. Obed zabezpečujeme certifikovaným dodávateľom, ktorý spĺňa príslušné náročné požiadavky pre predškolského stravníka.
Stravná jednotka v našej škôlke pozostáva z desiaty, obeda (polievka, hlavné jedlo, nápoj) a olovrantu.
Celodenný pitný režim zabezpečujeme podávaním ovocných čajov, štiav. Podporujeme podávanie ovocia a zeleniny. V prípade, ak si Vaše dieťa vyžaduje upravenú stravu z dôvodu alergie na niektorú potravinovú zložku, radi mu ju zabezpečíme.

Utorok 30.05.2023
Desiata
Pečivo vodové [1]
Nátierka syrová pena [3,7]
Zeleninová obloha - reďkovka
Mlieko ochutené kakaovým práškom [7]
Obed
Polievka karfiolová so zeleninou [1,7,9]
Lievanka [1,3,7]
Morčací paprikáš [1,7]
Cestoviny [1]
Stolová voda
Olovrant
Puding jablkový s piškótami [1]
Čaj čierny s citrónom

Hygiena

Každý rodič vie, že k správnemu všestrannému rozvoju jeho dieťaťa patrí aj pestovanie základných hygienických návykov detí a výchova k primeranej sebaobsluhe. Hygiena je obzvlášť dôležitá hlavne v detskom kolektíve, jej nedodržiavanie môže negatívne ovplyvniť chorobnosť detí.
Naše sociálne zariadenia spĺňajú najvyššie štandardy a sú schválené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Používanie mydla, obrúskov, vreckoviek považujeme za samozrejmé a sú v cene pobytu. Priestory sú pravidelne dezinfikované a v našich herniach aplikujeme množstvo opatrení na zamedzenie chorobnosti detí.

Bezpečnosť

Bezpečnosť detí je pre nás prvoradá a veľmi dôležitá, preto dbáme a vedieme Vaše deti k predchádzaniu úrazom. Oboznamovanie detí s pravidlami cestnej premávky je počas vychádzok a výletov samozrejmosťou. Interiér je vybavený nábytkom vhodným pre deti predškolského veku.

Od júna 2015 sme súčasťou projektu „Bezpečné materské školy“ a nositeľmi certifikátu Falck Academy.
Bezpečnosť Vašich detí je u nás na prvom mieste, preto dbáme a vedieme ich už v útlom veku k rešpektovaniu bezpečnosti na cestách.
Od apríla 2016 sme súčasťou projektu “Cesta nie je ihrisko”.