Aktivity neziskovej organizácie


Anglický jazyk
Prečo učenie anglického jazyka už v materskej škole? Na základe mnohých štúdií je potvrdené, že učenie cudzieho jazyka už v materskej škole deťom len prospieva a prináša mnoho výhod. Podľa psychológov je najvhodnejšie začať s výučbou cudzích jazykov v čase, keď sa mozog ešte vyvíja, teda v priemere do šiestich rokov dieťaťa. Okolo druhého roka sa v mozgu vytvárajú rečové centrá a deti, ktoré začali s výučbou cudzieho jazyka už v predškolskom veku, majú neskôr výhodu v učení sa cudzích jazykov.

V materskej škole sa cudzí jazyk učí prostredníctvom hier, rôznych básní a piesní. Veľkým prínosom je práca s interaktívnou tabuľou. Týmto spôsobom si vytvára dieťa k učeniu pozitívny vzťah, učenie ho baví a nové poznatky získava úplne prirodzene a automaticky. Najdôležitejšou metódou výučby cudzieho jazyka je opakovanie. Každé dieťa, ktoré navštevuje krúžok anglického jazyka viac ako jeden rok, si každý rok zopakuje už nadobudnuté poznatky, čiže osvojí si nové poznatky. Učiteľka pri výučbe cudzieho jazyka používa rôzne obrázky, prezentácie na interaktívnej tabuli, audio nahrávky, pracovné listy, maňušky.

Tvorivé dielničky
Krúžok je tematický rozdelený na sviatky a ročné obdobia. Hlavnú pozornosť sa venuje Vianociam, Veľkonočným sviatkom a Dňu matiek.

Cieľom krúžku „Tvorivé dielničky“ je u detí rozvíjať jemnú motoriku, cit pre krásu a pestovať kladný vzťah k ručným prácam. Objavovať u detí tvorivosť, rozvíjať ich fantáziu cez rôzne výtvarné techniky, postupy. Učiť deti využívať prírodný i odpadový materiál. Svojimi výtvormi naučiť dieťa obdarovať druhého.

Športový krúžok
Už názov športový krúžok v sebe skrýva podstatu. Budeme sa v ňom venovať precvičovaniu a zlepšovaniu telesnej kondície detí, čo ich pripraví a zároveň im uľahčí výučbu telesnej výchovy na základnej škole. Deti nadobudnú kladný vzťah k pohybu.

Cieľom športového krúžku je vzbudiť záujem detí o telesnú aktivitu, pohyb, ktorý prospieva zdravému vývinu detí, nabáda deti k správnemu držaniu tela, pomáha pri koordinácií. V dnešnej dobe je dôležité, aby už aj deti v útlom veku vedeli čo znamená zdravo žiť, a preto je potrebné deťom ukázať aj iný pohľad na trávenie voľného času.


Edukačné, športové a kultúrne aktivity


Edukačné aktivity sú prispôsobené možnostiam v rámci ročného obdobia, vekovej štruktúre detí a celkovému dopytu;

Lyžiarsky výcvik, plavecký výcvik, športové hry, zdravoveda
Malý záchranár, dopravná výchova, umenie a kultúra (divadielko, filharmónia), zvieracia farma, ZOO, polícia, požiarnici a iné;
Využitie moderných digitálnych technológií a didaktickej techniky pri výuke detí.

Modernizácia a nové technológie
Využívanie moderných informačných technológií stále viac preniká aj do oblasti predprimárneho vzdelávania. Umožňuje zaradiť do výchovno-vzdelávacej činnosti inovačné formy vzdelávania, medzi ktoré patrí aj oboznamovanie sa s PC, tabletom, či práca na interaktívnej tabuli. Jej prínosom je najmä možnosť zaujímavou formou rozvíjať kompetencie detí a zároveň využívať ich tvorivosť a získané poznatky v jednotlivých oblastiach predprimárneho vzdelávania. Každé dieťa je aktívny účastník a má pri hre možnosť zažiť pocit úspechu.

Edukačný proces je obohatený používaním Interaktívnej tabule - moderná učebná pomôcka na zefektívnenie vyučovania;
Interaktívne hry a pracovné listy;

Didaktické pomôcky
Včielka BeBot, Logico-Primo a iné pomôcky